+ הגב לנושא
עמוד 1 מתוך 2 1 2 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 15 מתוך 27

נושא: שמן חדש שצבעו הטבעי כהה, מקשה עליי לדעת מתי יש להחליפו.

רוכב צעיר הסמל של יונתן12345

ברירת-מחדל שמן חדש שצבעו הטבעי כהה, מקשה עליי לדעת מתי יש להחליפו.

שלום, יש ברשותי קטנוע 125 חדש. אני מתקרב לטיפול הרצה, ומאחר ומדובר על מנוע קטן שמתאמץ מאוד, ובנוסף לכך רוב הנסיעות שלי מחוץ לעיר, החלטתי להשתמש בטיפולים בשמן סינטטי מלא של רויאל פרפל. (המוסך אישר)
    החלטתי להשקיע בשמן יקר (מאוד) מאחר והקטנוע אמור לשמש אותי ב4 שנים הקרובות, אולי אף יותר, וברצוני לדחות עד כמה שאפשר את החלפתם של מכלולי מנוע יקרים, ואולי על הדרך להגיע להספק המירבי שהמנוע מסוגל להפיק.

היצרן מגדיר החלפת שמנים כל 4000 ק"מ. עם זאת, אני נוטה לבדוק שמן (בעיקר במכוניות), תוך כדי שאני שם דגש בעיקר על הצבע שלו- כשהוא בצבע שחור, אני מסיק מכך שהשמן שחוק, ואיבד את רוב התכונות שלו, גם אם זה לפני מועד הטיפולים שהיצרן קבע, ולכן אני מחליף.

בקטנוע זה קצת שונה. קודם כל אין לי מדיד כמו ברכב. יש לי מן "חלון ראווה" קטן שבו אני יכול לראות את מפלס השמן, אך לא לחוש אותו.
    כמו כן, הצבע של הרויאל בלאו הכי סגול כהה מאוד ("בחלון הראווה" הוא יראה שחור), אז כיצד אני אמור לדעת מה מצבו? אמנם, אין לי ספק שמדובר בשמן איכותי מאוד ששומר על התכונות שלו זמן רב, אך המנוע עובד על כ8000 סל"ד, זמן רב מאוד, ולכן יתכן שתהיה שחיקה מוקדמת של השמן. יתכן גם שלא, אך ביקורת שגרתית לא תזיק. אם כך, כיצד ניתן לדעת?
    נערך אחרון על ידי יונתן12345 : 19-05-2013 ב 11:56

כישרון GP מבוזבז הסמל של tribalmistyc2

ברירת-מחדל חוזר: שמן חדש שצבעו הטבעי כהה, מקשה עליי לדעת מתי יש להחליפו.

http://www.fullgaz.co.il/archive/mar...2-tech-oil.php

שינוי בצבע השמן לא בהכרח מעיד על איבוד תכונות.

שייפן מדופלם הסמל של Vaderom

אין קשר בין הצבע של השמן לתכונות שלו. כל שמן שתשים במנוע ישחיר תוך כמה מאות קילומטרים.

בנוסף, אני לא יודע כמה אתה משלם על השמן, אבל תעשה חישוב כמה כסף "אקסטרה" אתה מוציא על השמן לאורך התקופה שהקטנוע יהיה אצלך והאם זה עדיין משתלם. אתה עלול לגלות שאתה מוציא עלות של אוברול מנוע (או מנוע חדש) תוך פחות מ4 שנים.

צטט במקור פורסם על ידי Vaderom צפה בהודעה
    אין קשר בין הצבע של השמן לתכונות שלו. כל שמן שתשים במנוע ישחיר תוך כמה מאות קילומטרים.

בנוסף, אני לא יודע כמה אתה משלם על השמן, אבל תעשה חישוב כמה כסף "אקסטרה" אתה מוציא על השמן לאורך התקופה שהקטנוע יהיה אצלך והאם זה עדיין משתלם. אתה עלול לגלות שאתה מוציא עלות של אוברול מנוע (או מנוע חדש) תוך פחות מ4 שנים.
    בדר"כ שמן משחיר תוך כמה מאות ק"מ, אם מדובר במנוע ישן, או שעבר ק"מ רבים. לרוב בגלל שכבת בוצה שכבר הצטברה במנוע. במנוע חדש, אין סיבה שזה יקרה. מה גם ששימוש קבוע אך ורק בשמן סינטטי מונעת את זה לחלוטין- מניסיון (ממנוע של רכב).

מבחינה כלכלית, יכול להיות, אך תוספת של כ70 ש"ח לשמן איכותי, כל 4-6 חודשים, עדיף לי על הוצאה של כ1000-2000 ש"ח בבת אחת אחרי 4 שנים.
    נערך אחרון על ידי יונתן12345 : 19-05-2013 ב 12:23

מנהל פורום פול גז הסמל של Jack_R1

צטט במקור פורסם על ידי יונתן12345 צפה בהודעה
    בדר"כ שמן משחיר תוך כמה מאות ק"מ, אם מדובר במנוע ישן, או שעבר ק"מ רבים. לרוב בגלל שכבת בוצה שכבר הצטברה במנוע. במנוע חדש, אין סיבה שזה יקרה. מה גם ששימוש קבוע אך ורק בשמן סינטטי מונעת את זה לחלוטין- מניסיון (ממנוע של רכב).

מבחינה כלכלית, יכול להיות, אך תוספת של כ70 ש"ח לשמן איכותי, כל 4-6 חודשים, עדיף לי על הוצאה של כ1000-2000 ש"ח בבת אחת אחרי 4 שנים.
    ה"ניסיון" שלך על מנוע של רכב לא שווה כלום. כאמור, זה תלוי בסוג השמן הספציפי, וקורה בכל מקרה - איפה יותר, איפה פחות. תקרא את מבחני השמנים שתמצא ברשת. זוהי תוצאה של חימום-קירור, מגע עם הגזים מתאי השריפה שהשמן מיועד לספוג, וכו'.

תחליף שמן עפ"י הוראות היצרן.

נא לקרוא את הכתבה על שמנים שמופיעה בחוקי הפורום לפני שאתה חושב על המשך השרשור הזה.

לגבי הסעיף הראשון, אין לי דרך לדעת באמת כי מעולם לא היה לי כלי רכב חדש. כל אופנוע שנתקלתי בו אי פעם השמן בו היה משחיר תוך כמה מאות קילומטרים. לדעתי זה בלתי נמנע, בלי קשר לסוג השמן.
    בכל אופן, זו אינדיקציה חלשה מאוד. גם שמן שחור הוא תקין. תחליף לפי המרווח טיפולים המומלץ ולא תטעה.
    יתרה מכך, מרווח החלפות השמן המומלץ לרוב מחושב לפי עמידות של שמן מינרלי רגיל. שמן סינטטי מחזיק הרבה יותר זמן ובד"כ בשימוש בשמן סינטטי ניתן להגדיל את המרווחים ללא פגיעה באמינות .

שייפן מרפקים הסמל של KKatkov

אני אחדד: מנסיוני, השמן משחיר לאחר ההנעה הראשונה.
    ממלאים שמן בטיפול, ורואים בחלונית צבע חום - בהיר. מניעים, נותנים למנוע לרוץ כמה דקות, מדוממים - והשמן כבר כהה.
    Bandit 1200, Diversion 400

צטט במקור פורסם על ידי Jack_R1 צפה בהודעה
    ה"ניסיון" שלך על מנוע של רכב לא שווה כלום. כאמור, זה תלוי בסוג השמן הספציפי, וקורה בכל מקרה - איפה יותר, איפה פחות. תקרא את מבחני השמנים שתמצא ברשת. זוהי תוצאה של חימום-קירור, מגע עם הגזים מתאי השריפה שהשמן מיועד לספוג, וכו'.

תחליף שמן עפ"י הוראות היצרן.

נא לקרוא את הכתבה על שמנים שמופיעה בחוקי הפורום לפני שאתה חושב על המשך השרשור הזה.
    אני קולט תוקפנות מהתגובה שלך. לא ברור למה

כיצד אתה קובע שהניסיון המכני שלי מרכבים "לא שווה כלום"? הרי בסופו של דבר מדובר על מנוע בעירה פנימית- בבסיסם הם מאוד דומים. חוץ מזה, מדובר בדיון- משמע יכולת לכתוב את עמדתך מבלי לעקוץ את "הניסיון" שלי.

בחוקי הפורום ישנו קישור למדור הטכני של פול גז, לזה התכוונת? כי אם כן, הוא לא תקין. אם אתה מדבר על הכתבה של אביעד אברהמי על שמן מנוע, אז קראתי והיא לא נוגעת לשאלה שלי.

נ.ב: אשמח אם לא תחסום אותי, או משהו בסגנון. שולם?
    נערך אחרון על ידי יונתן12345 : 19-05-2013 ב 14:26

צטט במקור פורסם על ידי Vaderom צפה בהודעה
    לגבי הסעיף הראשון, אין לי דרך לדעת באמת כי מעולם לא היה לי כלי רכב חדש. כל אופנוע שנתקלתי בו אי פעם השמן בו היה משחיר תוך כמה מאות קילומטרים. לדעתי זה בלתי נמנע, בלי קשר לסוג השמן.
    בכל אופן, זו אינדיקציה חלשה מאוד. גם שמן שחור הוא תקין. תחליף לפי המרווח טיפולים המומלץ ולא תטעה.
    יתרה מכך, מרווח החלפות השמן המומלץ לרוב מחושב לפי עמידות של שמן מינרלי רגיל. שמן סינטטי מחזיק הרבה יותר זמן ובד"כ בשימוש בשמן סינטטי ניתן להגדיל את המרווחים ללא פגיעה באמינות .
    תראה, הסיבה העיקרית שפתחתי את השרשור הזה, היא בגלל הכתבה הזאת: http://www.fullgaz.co.il/home/p/45245/ .

שים לב בכתבה, בעיקר לניסיון של נח אבגר הלוי, 47: הוא רומז שהאמינות המופלגת של הקטנוע היא בזכות נהיגה רגועה והחלפת שמנים מחמירה- גם מבחינת איכות שמנים, וגם מבחינת מרווחי טיפולים.

שייפן בירכיות הסמל של BLACKGHOST

צטט במקור פורסם על ידי KKatkov צפה בהודעה
    אני אחדד: מנסיוני, השמן משחיר לאחר ההנעה הראשונה.
    ממלאים שמן בטיפול, ורואים בחלונית צבע חום - בהיר. מניעים, נותנים למנוע לרוץ כמה דקות, מדוממים - והשמן כבר כהה.

גם אצלי אופנוע יחסית חדש..שמן מתכהה בהנעה\רכיבה ראשונה.

שייפן מדופלם הסמל של Dresdner

תראה, הסיבה העיקרית שפתחתי את השרשור הזה, היא בגלל הכתבה הזאת: http://www.fullgaz.co.il/home/p/45245/ .

שים לב בכתבה, בעיקר לניסיון של נח אבגר הלוי, 47: הוא רומז שהאמינות המופלגת של הקטנוע היא בזכות נהיגה רגועה והחלפת שמנים מחמירה- גם מבחינת איכות שמנים, וגם מבחינת מרווחי טיפולים.
    אבנר לא אבנר אתה טועה, אגב שים לב שלמרות שהוא הוציא הון על טיפולים הקטנוע עדיין התקלקל.
    אגב גם רכיבה רגועה היא לא ערובה לאמינות

הציטוט הזה מחריד אותי במידה מסויימת.
    שים לב -
    הג'וימקס בעיניי הוא קטנוע נפלא. נוח, מרווח, לא יקר לתחזוקה, חסכוני בדלק ועומד בכבוד גם בכיסוי מרחקים גדולים".
    זה בקטנוע ששרד 90 אלף קילומטר ומת, קיבל החלפת גיר כל 30K והושקע ים כסף על שמן סינטטי בהחלפות בתדירות אבסורדית.
    לזה מישהו קורא אמינות?

כישרון GP מבוזבז הסמל של tribalmistyc2

עוד טעות שיש במאמר
    מסבי ההחלקה של גל הארכובה (קראנק) רגישים מאוד לכמות ותדירות החלפת השמן.

אופנוען מאומן הסמל של פלג הגדול

תחליף בזמן וזהו.
    אין טעם להשתמש בסינטטי מלא,זה לא R1.
    תוכל להשתמש בשמן רגיל לרכב.
    אם אתה מחפש אמינות,תחליף את השמן כל 1500 ק"מ.
    למכירה חלקים ל:GPZ/GPX250/CBR60094-98/TDM850/VX800/GN250/XTZ660-750/XT500-600/XR600-650/DR350/KLE500/קודיאק\טימבר\ביג-בר.
    וגם הסוכן הצפוני של צמיגי היידנאו.

שייפן מרפקים הסמל של S-e-X-y 620

הבעיה שלך היא ה-125 סמ״ק.
    תעבור ל-250 או יותר ולא תטחן את המנוע.

+ הגב לנושא

חוקי פרסום הודעות