+ הגב לנושא
עמוד 1 מתוך 3 1 2 3 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 15 מתוך 34

נושא: עזרה בקניית אופנוע שטח 250 סמ"ק

חדש בפורום הסמל של AVISTINKY

ברירת-מחדל עזרה בקניית אופנוע שטח 250 סמ"ק

שלום, אני חדש פה בפורום, בן 21, רציתי להתייעץ איתכם לגבי קניית אופנוע, מקווה שאני במקום הנכון.
    לפני שבועיים עשיתי רישון A1, אבל גם לפני זה רכבתי הרבה על סוזוקי GS 125 שנת 1983 שיש לנו בבית ועשיתי לו שיפוץ (גר במושב, רוכב איתו בשבילים) וחוץ מזה אני מגיע גם מתחום הדאוינהיל של האופניים, ככה שאני מכיר קצת שטח. עכשיו אני רוצה לקנות בזמן הקרוב אופנוע 250 סמ"ק 4 פעימות, התקציב שלי הוא 25-30 אלף גג...
    אז קודם כל לפני שאני ביכלל חושב על דגמים ויוצא לרכיבות על דגמים שונים אני אשמח אם תוכלו להסביר לי קצת על הקטגוריות השונות בתחום (מוטוקרוס, דו"ש, אנדורו וכו') ועל מושגים שיש לשים לב אליהם בקניית אופנוע (טסט, שטר מכר, רישיונות, רישיונות מרוצים- אם זה מוטוקרוס אז מה ביכלל משנה כל עניין החוקיות אם הוא מראש לא חוקי?) אני מצטער שהשאלות מגוכחות, פשוט אני רוצה להבין טוב טוב את העניין לפני שאני מחליט מה אני קונה ולעשות הכל בצורה הכי טובה שיש ובצורה חוקית. חשוב לי אופנוע עם יכולות שטח גבוהות ולא איזה דרדלה שאני ארצה להחליף אחרי כמה חודשים כי היא לא מספיקה בשבילי. איך הולך כל עניין הביטוח והחוקיות במוטוקרוס? באנדורו? בדו"ש? עם מה מותר לעלות על כביש? מתי הביטוח כן תופס? מתי לא? האם כדאי לעשות ביטוח אם אני מתכנן לרכב בעיקר בשטח? מה צריך להיות לאופנוע כדי שיהיה מורשה לעלות על הכביש? אני מתכנן לעשות רכיבות בשטח אבל בנוסף יהיה נחמד אם גם תהיה לי אפשרות לרכב איתו קטעים קצרים על הכביש בין מושבים וכו', בצורה חוקית, בלי להעמיס אותו כל פעם על העגלה ולהיסחב איתה. אם יש מאמר למתחילים שתוכלו בנוסף להפנות אותי אליו- אני יותר מאשמח, פשוט אני לא מצאתי אחד כזה.
    תודה רבה ושיהיה המשך שבוע נעים, אבישי.

ברירת-מחדל חוזר: עזרה בקניית אופנוע שטח 250 סמ"ק

עזרה? מישהו?????? /=

מנהל פורום פול גז הסמל של ROG

כפי שאתה וודאי מתאר לעצמך, השאלות הללו נשאלו הרבה מאד פעמים בעבר. אני מציע שתעשה כמה חיפושים למושגים כגון אנדורו-מוטוקרוס-דו"ש-חוקיות וכד'. לאחר מכן, אם תשאל שאלות יותר ממוקדות, סביר להניח שתקבל תשובות.

אופנוען מאומן הסמל של פלג הגדול

כמה שאלות יא וו'לי.
    דו"ש או אנדורו באים עם רשיונות,כך שלא צריך להעמיס על עגלה.
    מוטוקרוס מגיע ללא רישיונות,אולי שטר מכר שמעניין את סבתא שלך אבל לא עושה רושם על הכחולים,
    בקיצור,תפסו אותך מטייל עם מוטוקרוס,הכי טוב,תן גז ותיעלם כי ייקחו לך את האופנוע אם תרצה או לא וגם תחטוף איזה תיק-תיקון קטן.
    עוד שאלות?
    למכירה חלקים ל:GPZ/GPX250/CBR60094-98/TDM850/VX800/GN250/XTZ660-750/XT500-600/XR600-650/DR350/KLE500/קודיאק\טימבר\ביג-בר.
    וגם הסוכן הצפוני של צמיגי היידנאו.

ROG ופלג, קודם כל תודה על התשובות, מעריך את זה
    ROG תאמין לי שחיפשתי המון מידע על הנושאים הנ"ל, פשוט מה שמצאתי לא תמיד תאם למה שאני בדיוק מחפש, או שלא ענה לי על כל השאלות, לכן העדפתי לקבל פה עוד קצת מידע מפורט בנוגע לשאלות ששאלתי... פלג- סליחה שהעמסתי בשאלות P= את עניין האנדורו/דו"ש הבנתי, אבל עדיין מעניין אותי לדעת איזה תהליך אני צריך לעשות כדי שזה יהיה חוקי לגמרי לרכב עם אופנוע אנדורו שאני קונה על הכביש. מבחינת חלקים שמחוייבים להיות מותקנים- במה מדובר? מראות? איתותים? פנסים? או שיש הגדרה אחרת? מה אני צריך להראות לשוטר שעוצר אותי בכביש עם אופנוע אנדורו? שוב פעם סליחה על השאלות הפעורות ותודה על הסבלנות! שבת שלום!!

שייפן בירכיות

צטט במקור פורסם על ידי AVISTINKY צפה בהודעה
    ROG ופלג, קודם כל תודה על התשובות, מעריך את זה
    ROG תאמין לי שחיפשתי המון מידע על הנושאים הנ"ל, פשוט מה שמצאתי לא תמיד תאם למה שאני בדיוק מחפש, או שלא ענה לי על כל השאלות, לכן העדפתי לקבל פה עוד קצת מידע מפורט בנוגע לשאלות ששאלתי... פלג- סליחה שהעמסתי בשאלות P= את עניין האנדורו/דו"ש הבנתי, אבל עדיין מעניין אותי לדעת איזה תהליך אני צריך לעשות כדי שזה יהיה חוקי לגמרי לרכב עם אופנוע אנדורו שאני קונה על הכביש. מבחינת חלקים שמחוייבים להיות מותקנים- במה מדובר? מראות? איתותים? פנסים? או שיש הגדרה אחרת? מה אני צריך להראות לשוטר שעוצר אותי בכביש עם אופנוע אנדורו? שוב פעם סליחה על השאלות הפעורות ותודה על הסבלנות! שבת שלום!!
    כעקרון כל אופנוע אינדורו מגיע עם תקינת כביש כך על פי החוק.
    כלי האינדורו המיובאים לארץ בעלי תקינה אירופאית להתניידות בכביש כלומר:
    .1 מספר.
    2. מראות.
    3. איותים, פנסים קדמי ואחורי.
    4. צמיגים עם תקינת כביש המוכנה DOT.
    מעבר לכל זה אם ברצונך בכלי אינדורו להתניידות בכביש הציבורי על פי החוק היבש אתה צריך להיות "מאובזר" בנדרש.
    בפועל יש הקפדה על התניידות בצמיגים במידות הרשיון ומספר. ניתן להשתמש במראה מתקפלת . לגבי איתותים אין לי תשובה ברורה.לגבי פנסים ברור שצריך לזה אתייחס שלכלום יש. יש המון שרוכבים ללא כל אביזר למעט מספר ופנסים שזה MUST ויש כאלה שרוכבים בלי כלום. הכל שאלה של מי אתה ומה אתה ועד כמה אתה מתכונן לרכב בכביש כחלק מהתענוג.
    אם מדובר בקטעי כביש לקישור לשטח מן הסתם שתקח בחשבון שיתכן וכלי אינדורו יהיה טוב. אם מדובר בקטעי התניידות גדולים יותר בכביש אזי נדרש כלי יותר דו"שי.
    כפי שציינתי יש מי שמתנייד בכביש על כלי אינדורו עם מראה מתקפלת או בלי בכלל ועם מספר או בלי בכלל ועם איתותים ומי בכלל בלי.זה עניין של חישוב אישי. החוק הוא ברור לכל וכל אחד פועל על פי שיקולו במקרה של כלי שטח .אני מכיר בסביבתי רוכבים כאלה וכאלה . על עצמי וחברי הקרובים שרוכבים קטעי קישור קצרים בלבד בכביש הציבורי: יש מספר , מהסוג הקטן, אין מראות ואין איתותים, ויש פנסים ותאורה.
    בהצלחה.

תודה רבה רבה רבה על התשובה המפורטת!!
    אז עכשיו כשאני יודע שאני הולך לקנות אופנוע אנדורו, יש לכם המלצות לאופנועים שיעמדו בתקציב שלי ובדרישות שלי? (כמו שציינתי- 250 סמ״ק, רק מנוע 4 פעימות)
    קטעי הקישור שאני מתכנן לרכב עליהם בכביש לא יהיו גדולים מ 2-3 ק״מ... מצאתי כמה אופנועים למכירה בטווח התקציב שלי אך משנת 2005 ומטה, השאלה אם כדאי לקנות אופנוע מכזה שנתון, שאני לא יכול לדעת מה וכמה עבר עליו, או להתעקש ולקנות אופנוע משנתון יותר גבוה? מה הניסיון שלכם עם אופנועים שנקנו מכאלה שנות ייצור?

חדש בפורום

לפי דעתי תביא מוטוקרוס עם שטר מכר אתה מביא שנה חדשה יותר הרבה יותר באותו מחיר

אבל מה עוזר לי שטר מכר כשזה מוטוקרוס? כמו שרשמתי אני מעדיף לעשות הכל באופן חוקי לגמרי כי אני מתכנן לרכב איתו קטעים קצרים בכביש, ולא רוצה להיות בלחץ ולפחד שיתפסו אותי כל רגע...מבחינת מחיר זה בטוח שאתה צודק, אבל זה לאו דווקא השיקול המרכזי...

רוכב חדש הסמל של Husaberg

יש לך עכשיו בYAD2 קטמ exc 250 שנתון 09 ב30K כדי לך ללכת עליו לדעתי... ומהר

ראיתי את המודעה, פרסמו אותה תחת ה exc 250 אבל בנפח הוא רשם 200 סמ"ק, לא הבנתי את זה... מצאתי שם גם את המודעה על ה exc 250 שנת 2005 ב 26K...
    בנוסף, כדאי לי לדעתכם להתעקש ללכת על מנוע 4 פעימות? כבר כמה אנשים שהתייעצתי איתם הציעו לי ללכת רק על 4 פעימות. אם אני הולך על 4, זה אומר ה exc 250 F, קצת יותר יקר אבל מצאתי שם מודעה של הדגם הנ"ל, שנת 2008 ב 33K. קצת חורג מהתקציב אבל אני עוד יכול לעמוד בזה איכשהו.
    שאלה אחרונה- לפני הקנייה, איפה הכי מומלץ מנסיונכם ללכת לעשות בדיקה של האופנוע כדי לקבל מהם חוות דעת על האופנוע? והאם אפשר להסתמך על זה? מה בודקים שם?
    תודה על העזרה

משחיז רגליות הסמל של AssafT

אבישי, אני הייתי ממליץ לך דווקא להתחיל עם 125 דו פעימתי, מכל האופנועים הוא הקרוב ביותר לאופניי דאון היל.
    מדובר באופנוע קליל וסלחן בעל מכלולי קצה, אשר מהווה פלטפורמת לימוד לרוכב המתחיל אך מתאים גם לרוכב המקצועי המתחרה במירוצי ליגת האנדורו.
    בסכום של עד 30,000 ש"ח תוכל למצוא כלי די חדש לעומת כלים ארבע פעימתיים שיהיו ישנים הרבה יותר...(ל125 מס קניה נמוך יותר ולכן מחיר לחדש נע בין 40 ל50 אלף ש"ח).
    בשלב שאתה נמצא בו, אתה לא יודע איזה סגנון רכיבה מועדף עליך ולכן אופנוע מסוג זה יעזור לך לרכב כמעט בכל תוואי שטח ולהכיר את עצמך (פרט לרכיבת שבילים או דיונות - שם עדיפים נפחים גדולים הרבה יותר).
    דרך אגב כל אופנועי האנדורו / המוטוקרוס המקצועיים ממש לא מיועדים לכביש ויש שיגידו שאפילו רכיבת שבילים היא בזבוז שעות מנוע, אז אם בא לך לטייל בשבילים אתה יכול לשקול דו"ש כמו ימאהה WR250R או דומיו.
    תעבור בסוכנויות השונות, תתעניין, מדי פעם הסוכנויות מעמידות אוהל נודד בשטח עם מספר אופנועים לנסיעות מבחן.
    בהצלחה ושמור כסף למיגונים וביטוח.
    2009 DRZ400
    2009 EXC125
    2011 EXC250E
    2012 EXC250F

שייפן בירכיות

באופן ברור וחד משמעי ככל ההאופנוע חדש יותר הדבר יטיב עימך.
    בסכום שלך התקציב יכול להשיג לך כלי מצויין. כמי שמגיע מתחום דאון היל לדעתי כלי 250 מרובע מקצועי או 125 דופ'.
    אני יכול לספר לבני הצעיר יש דופ' 125 של קטמ 2010 . הבן לא רכב על אופנוע מעולם ונכנס לעולם השטח לפני כשנה וקצת.
    כיום הוא התקדם רבות כמו שכתב ידידי AssafT שאגב מגיע לו תתחדש על הקטום החדש.
    אני מסכים עם אסף: דופ' 125 יהיה כלי מצויין עבורך, אבל לא רק הוא. הבן רוכב עם כזה קטעי קישור וגם קצת שבילים הכלי מצויין בספיישלים ובסינגלים טכניים.
    שנתון ללכת לכיוון יהיה 2009 סביב התקציב הנ"ל. סביב 30K עגול תוכל להשיג גם 2010.
    דופים' הם כלים קלים לאחזקה /תחזוקה . יש הוצאה על שמן לתערובת ודלק כי הכלי זללן לא קטן אבל לא הכי נורא אבל הוא יהיה לך מצויין.
    הם כלים אמינים(אני מדבר רק על מה שאני מכיר מקרוב-הקטמ).
    בכל הקשור למרובע 250 הייתי מציע ללכת לכיוון ימהה WRF .אבל תזכור שלא תוכל להשיג 2009 מרובע של ימהה בעלות 30K.
    אפשרות נוספת היא ללכת לדוגמא לכיוון כלי 200 סמ"ק של AJP , שאינו מוגדר אינדורו טהור אלה יותר דו"ש קרבי או אינדורו לייט.
    לגבי שאר הכלים: לי אין ספק שכולם טובים .קח לך את הזמן. תתנסה ,תחוש, תרכב ואז ורק אז תחליט למה אתה מתחבר.
    עולם השטח מאד מגוון והמון כלים. לדעתי צמצמת לכיוון מקצועי. השאלה איזה והאם דופ' או מרובע פעימות.
    כאן התשובה היא ניסוי ותהייה. זה כמו להתחבר לאופני דאון היל מסוג X ואומת סוג Y בדיוק אותו דבר.
    לכל שאלה -תרגיש חופשי.

שייפן בירכיות הסמל של ronron

אסף והכחול ידידי נתנו לך תשובה עם הרבה ניסיון, מהויתיקים פה. אחדד מעט: לא רק כמה שיותר חדש אלא כמה שפחות שעות מנוע.
    כל מכלול באופנועים האלא עובד, החל ממתלים שעוברים כיול וטיפול פעם בשנה + , ועד מנוע עליון ותחתון. לא הייתי ממליץ לגעת ב4 פעימות ישנים כי אלא הפכו כבר אופנועי תקציב והתעייפו כך שאחוז הסיכוי שתשקיע יותר יהיה גבוהה. כך שלהיות חכם זה ללמוד מטיפשותם של אחרים.
    לך על כלי 125 שנת 2011 עם שעות מעטות. גזגז 2011 נמכר בסכומים שלך. תוכל למצוא כלי חדש כמעט ולא לשחק עם גרוטאות ישנות (בלי להעליב)

שפר את הרכיבה שלך ולא את האופנוע, בתור רוכב חדש הניואנסים שיש הבדלים בין הכלים לא ישיפיעו עליך.

תעדכן בבחירתך שילדים חדשים ילמדו ממך.

בהצלחה.
    מחפש וספה מדהימה לאירוע, חתונה, בר מצווה.

ריגוש מטורף! הנה פה בלינק!

וספה לארועים

משחיז רגליות הסמל של azadato

ממליץ על הוסקוורנה 125 2 פעימות או 250 4 פעימות אופנוע מגניב בטירוף!
    ניתן למצוא שנתון גבוה במחיר שפוי.
    למכירה הוסקוורנה TE 125 2011
    http://www.yad2.co.il/Cars/Motorcycl...details&ref=fb

+ הגב לנושא

חוקי פרסום הודעות