PDA

View Full Version : צריכה עיצה: קטנוע 250 סמ"ק עם גלגלים גדולים?

danadas
12-12-2011, 09:14
הי

אני רוכבת על HD 125 שנת 2007. לפני שבועיים קרה לו מקרה מצער ביותר-
מישהו הצית קטנוע בחניה של הקטנועים מול הבית. 4(!) קונועים נשרפו לגמרי
(מדהים כמה מעט מתכת יש בקטנוע בסופו של דבר, פשוט כולו פלסטיקים...)
לי היה המון מזל, ושלי לא נשרף לגמרי, רק נמסו לו הפלסטיקים של צד ימין, עכשיו הוא נראה כמו two-face מבאטמן.
הפלסטיקים להחלפה עולים איזה 5,000 שקל, ונראה לי די ברור למה אני לא רוצה להשקיע כזה סכום בקטנוע הזה.

אז אני מחפשת קטנוע חדש (טוב ממש לא בהכרח חדש, אבל אחר..).
ואני רוצה שהוא יהיה 250 סמ"ק, כי 125 זה כמעט מספיק, אבל לא לא לגמרי.
במיוחד כשיש מורכב: ממש מרגישים את הכובד, ונוחות ההיגוי צונחת בחדות (זה גם משהו שרציתי לשאול- זה ידוע שמורכב מוריד יכולת היגוי, או שזו הרגשה סובייקטיבית שלי?), ומכיון שזה כלי הרכב היחיד ושל בת הזוג שלי, חשוב לי שההרכבה תהיה נוחה, שיהיה אפשר לנסוע איתו 20 ק"מ עם הרכבה בלי 'להרגיש' את זה. בעבר היה לי GN250 ולא זכור לי שהרכבה שינתה את הביצועים באופן משמעותי (אבל יכול להיות שאז פשוט לא שמתי לב לכאלה דברים).

מאוד מאוד אהבתי ב- HD את הגודל של הגלגלים. את הרישיון עשיתי על אופנוע, וגם רכבתי על אופנוע בשנתיים הראשונות, אז אני לא יודעת אם זה התקבע אצלי או שאובייקטיבית זה יותר טוב, אבל הגלגלים "16 שלו ממש עושים לי את זה.
ההיגוי הרבה יותר נוח וההרגשה הרבה יותר יציבה.
אני לא רוצה לקנות שוב HD, אפילו שיש HD 200. כל הביקורות עליו אומרות שהוא אחלה קטנוע אבל המושב ממש לא נוח וזה ממש נכון, אני מעדיפה לקנות דגם שיהיה אחלה גם בנוחות הישיבה.

אז מה אני רוצה בעצם?
הבעיה שאני לא יודעת איזה כלים יש, ולאיזה כלים כדאי לי לשים לב.
הבנתי של- XCITY ולאקסייטינג יש גלגלים יחסית גדולים ("14/15). אקסייטינג לא במשחק כי הוא פיזית גדול יותר ממה שהייתי רוצה, והבנתי שגם אובייקטיבית זה דגם שעבר זמנו.
הבנתי ש- XEVO ו- XMAX הם דגמים אמינים וטובים, אבל אין להם גלגלים גדולים.

איזה דגמים יש ב- 250 סמ"ק עם גלגלים גדולים? (300 סמ"ק גם בא בחשבון, בוורלי 300 למשל, אבל איזה עוד אופציות יש?)

BarryG
12-12-2011, 10:00
כמו שציינת- XCITY

sefee88
12-12-2011, 10:07
מה התקציב שלך גברת??
יש כאן (http://www.fullgaz.co.il/home/p/8778/) מבחן דרכים שיכול לעניין אותך....

מצטער לשמוע על הז"ל שלך, ובהצלחה...

danadas
12-12-2011, 10:17
בסביבות ה- 20K..

תודה :)

Decktor
12-12-2011, 10:23
אם את מחפשת גלגלים גדולים 250 סמ"ק אז לכי על ה Xcity, קטנוע מעולה.

giorgiodq
12-12-2011, 12:34
אם את קטנת מימדים מציע לך קודם כל לשבת על הכלים הפוטנציאליים - היה לי X-city ולפני הקנייה בדקתי גם את הבברלי (הדגם הקודם, לא החדש). למיטב זכרוני הבברלי מעט קטן יותר, אבל "גבוה" יותר כתוצאה ממבנה המושב - בשניהם הגעתי בקצות האצבעות ואני 1.60 מ'. רבות נכתב על ה-X-city - קטנוע מעולה, איכותי ומתמודד בקלות עם נסיעות בינעירוניות (הייתי איתו בצפון הרחוק בלי בעיה). המשקף לא נוח לנמוכים כמוני, אבל ניתן לקנות חלופי או להוריד אותו. בתוך העיר הוא לא קטן כמו ה-HD שלך, אבל מאד נוח לתמרון. השוק שלו לא משהו, אבל קונים בזול ומוכרים בזול. לעומת זאת ה-Xcity הרבה יותר נפוץ מהבברלי וניתן למצוא בקלות כלי שמור עם קילומטרז' נמוך בקלות (חדשים עולים 23,000 נדמה לי).
תגדירי קצת יותר מה הצרכים שלך.

uriar
12-12-2011, 14:55
האקסיטי הוא הקטנוע הטוב ביותר בארץ אם לא בהול גאד דאם יוניברס!

danadas
12-12-2011, 15:17
למעשה אני לא כזאת קטנת מימדים- 1.70 מ' ולא בדיוק עלה נידף ברוח.
אני לא רוצה כלי גדול משתי סיבות:
1. נראה לי שיותר קשה לתמרן בפקקים ככל שהכלי גדול יותר
2. לא רוצה כלי שאני לא אצליח להרים לבד אם אני אפול/אחליק (לא שאני בונה על ליפול הרבה...).

לגבי צרכים, מדובר בשני דברים:
1. עבודה: אני גרה בדרום תל אביב ועובדת בצפון תל אביב, והנסיעה לעבודה היא דרך איזור עירוני פקוק
2. ביקור הורים: שגרים בפתח תקווה, אבל בקצה הרחוק, נגיד 20 ק"מ כל כיוון.

עם ה- HD התבאסתי לעלות על כבישים בינעירוניים, זה לא הרגיש לי מספיק בטוח- הרגשתי היטב את הרוח מכל מכונית עוברת, וחוץ מזה, למרות שהוא הצליח לשמור על מהירות שיוט הגיונית לכביש בינעירוני, זה היה לו קשה. מעדיפה כלי שלא יתאמץ כל כך מלנסוע בכביש 5.

לגבי תקציב- הוא באיזור ה- 20K. השריפה תפסה אותי בהפתעה, ולא חסכתי כסף לכלי חדש. אני מאמינה שצליח לקבל הלוואה בסדר גודל כזה, אבל כיון שאשלם אותה בשנתיים-שלוש הקרובות, אני רוצה כלי שיהיה שמיש כל התקופה הזו ולא יתבלה עד אובדן ערך. אם אפשר שהוא עדיין יהיה שווה משהו בשביל למכור אותו עוד שלוש שנים זה יהיה פצצה.

דרך אגב, מה דעתכם על פיג'ו GEO RS 300? מישהו מכיר?
http://פיגו.co.il/?CategoryID=423&ArticleID=235

והאם משתלם לקנות 300 סמ"ק, בהתחשב בתעריפי הביטוח הגבוהים יותר?

hodKTM
12-12-2011, 16:01
יהיה כואב למורכב וקשה למרכיב על הפיג'ו 300 RS GEO אני דווקא ממליץ לך על הקימקו אקסייטינג 300. יש אותו לדוד שלי והוא אחלה של קטנוע הוא מרכיב את בת דודה שלי לעבודה כל יום ונוסע לעבודה שלו כל יום ולא שמעתי שום תלונה על נוחות *גם אני נסעתי עליו* אבל בשטח סגור כי יש לי רישיון A2... ( בן 16 )

danadas
12-12-2011, 16:07
לגבי ה- GEO, אתה אומר את זה מניסיון? כלומר, אתה מכיר את הדגם או שאתה מבין את זה מהמפרט הטכני או משהו? (אם כן אני אשמח לדעת איזה נתונים רומזים על זה).

ותודה על ההמלצה לגבי האקסייטינג, אבל כמו שאמרתי, הוא גדול מדי בשבילי, לא כל כך מתחברת אליו..

hodKTM
12-12-2011, 16:32
הרכיבו אותי על GEO לא נוח בכלל..

DuDsAn
12-12-2011, 16:49
אני עדיין במחשבה שאת צריכה 125... לפי מה שאת אומרת הצריכה שלך היא עירונית פקוקה , נוסעת לפתח תקווה וממש לא בא לך על כביש בין עירוני(למרות ש125 יעשה את המרחק הנל בשמחה ) ?
את יכולה לרכב דרך רמת גן - בני ברק - פתח תקווה , כך לא תעלי על כביש מהיר.
קטנוע 125 יהיה לך נוח בעיר יהיה לך זריז וללא ספק יחסוך לך לא מעט כסף.

Paz
12-12-2011, 16:51
אם תשקלי להישאר על 125 קחי בחשבון גם את ההונדה SH והפיאג'ו בוורלי.

danadas
12-12-2011, 17:01
אני במחשבה שאני לא רוצה 125 כי הוא לא מספיק לצרכים שלי, במיוחד בתור כלי רכב יחיד עבור זוג. מאוד מגביל.

לא אמרתי שאני לא רוצה לעלות על בינעירוני, אלא שלא אהבתי לעשות את זה ה- HD כי הוא לא היה מספיק חזק לטעמי.
דווקא הייתי שמחה לדלג על רחוב הרמזורים האדומים (ז'בוטינסקי) שאני שונאת מהיום שיש לי רישיון...

אני גם לא אוהבת את זה שאתה אומר לי שאני צריכה משהו שאמרתי בפירוש שאני לא רוצה, ועוד יש לי ניסיון איתו בשביל לדעת בדיוק למה אני לא רוצה. מה העניין עם זה?

danadas
12-12-2011, 17:01
אני במחשבה שאני לא רוצה 125 כי הוא לא מספיק לצרכים שלי, במיוחד בתור כלי רכב יחיד עבור זוג. מאוד מגביל.

לא אמרתי שאני לא רוצה לעלות על בינעירוני, אלא שלא אהבתי לעשות את זה ה- HD כי הוא לא היה מספיק חזק לטעמי.
דווקא הייתי שמחה לדלג על רחוב הרמזורים האדומים (ז'בוטינסקי) שאני שונאת מהיום שיש לי רישיון...

אני גם לא אוהבת את זה שאתה אומר לי שאני צריכה משהו שאמרתי בפירוש שאני לא רוצה, ועוד יש לי ניסיון איתו בשביל לדעת בדיוק למה אני לא רוצה. מה העניין עם זה?
תגובה לדודסאן...

Paz
12-12-2011, 17:10

אז לכי על 250, הכלים עם הגלגלים הגדולים ( 16 אינץ')מעולים אבל לא מוערכים מספיק בארץ, על כן ההיצע מוגבל ורובם בקטגוריית ה-300 שמשמעותה ביטוח יקר יותר.

DuDsAn
12-12-2011, 17:30
תגובה לדודסאן...
את מבקשת הכוונה וייעוץ מאנשים שיש להם ניסיון בתחום וזו עצתי .
לא חייבתי אותך זו עצה , המטרה כאן בפורום זה לשתף מידע + ניסיון , במקרה הספציפי הזה החלטתי להזכיר לך כי לפי מה שאת אומרת את לא עושה הרבה רכיבות בין עירוניות וכי הארוכה ביותר היא לפתח תקווה אשר אפשר להגיע אלייה גם דרך כביש לא בין עירוני.
אני אישית הייתי ממליץ לך לחסוך את הכסף שלך ! ובעתיד אם תרצפי אופנוע בשביל FUN זהו כבר סיפור אחר !

אם את מתעקשת על 250 אני אישית הייתי ממליץ בחום על ה X EVO , קטנוע מצויין אמין שיעשה את העבודה בצורה מדהימה , אם גודל הגלגל משפיע על החלטך אז באמת ה XCITY או ה בברלי נותנים לך מענה .

Paz
12-12-2011, 18:08
את האמת שפרט לעלויות רכישה אין כמעט הבדל באחזקת כקטנוע 125 ו 250 ( מניסיון עם כלי קודם שהיה 125), הביטוח זהה, הצריכת דלק כמעט זהה וגם הטיפולים.
אם חשוב לך הנסיעה הבין עירונית הקצרה אז אפשר להיות יותר רגועים בכביש מהיר על 250, כנ"ל לגבי הכוח של הכלי עם מורכב.

DuDsAn
12-12-2011, 19:26
את האמת שפרט לעלויות רכישה אין כמעט הבדל באחזקת כקטנוע 125 ו 250 ( מניסיון עם כלי קודם שהיה 125), הביטוח זהה, הצריכת דלק כמעט זהה וגם הטיפולים.
אם חשוב לך הנסיעה הבין עירונית הקצרה אז אפשר להיות יותר רגועים בכביש מהיר על 250, כנ"ל לגבי הכוח של הכלי עם מורכב.

התכוונתי לעלויות רכישה :)

giorgiodq
12-12-2011, 20:52
למעשה אני לא כזאת קטנת מימדים- 1.70 מ' ולא בדיוק עלה נידף ברוח.
אני לא רוצה כלי גדול משתי סיבות:
1. נראה לי שיותר קשה לתמרן בפקקים ככל שהכלי גדול יותר
2. לא רוצה כלי שאני לא אצליח להרים לבד אם אני אפול/אחליק (לא שאני בונה על ליפול הרבה...).

לגבי צרכים, מדובר בשני דברים:
1. עבודה: אני גרה בדרום תל אביב ועובדת בצפון תל אביב, והנסיעה לעבודה היא דרך איזור עירוני פקוק
2. ביקור הורים: שגרים בפתח תקווה, אבל בקצה הרחוק, נגיד 20 ק"מ כל כיוון.

עם ה- HD התבאסתי לעלות על כבישים בינעירוניים, זה לא הרגיש לי מספיק בטוח- הרגשתי היטב את הרוח מכל מכונית עוברת, וחוץ מזה, למרות שהוא הצליח לשמור על מהירות שיוט הגיונית לכביש בינעירוני, זה היה לו קשה. מעדיפה כלי שלא יתאמץ כל כך מלנסוע בכביש 5.

לגבי תקציב- הוא באיזור ה- 20K. השריפה תפסה אותי בהפתעה, ולא חסכתי כסף לכלי חדש. אני מאמינה שצליח לקבל הלוואה בסדר גודל כזה, אבל כיון שאשלם אותה בשנתיים-שלוש הקרובות, אני רוצה כלי שיהיה שמיש כל התקופה הזו ולא יתבלה עד אובדן ערך. אם אפשר שהוא עדיין יהיה שווה משהו בשביל למכור אותו עוד שלוש שנים זה יהיה פצצה.

דרך אגב, מה דעתכם על פיג'ו GEO RS 300? מישהו מכיר?
http://פיגו.co.il/?CategoryID=423&ArticleID=235

והאם משתלם לקנות 300 סמ"ק, בהתחשב בתעריפי הביטוח הגבוהים יותר?

ה-X-city לא יותר גדול מהבברלי ומבחינת משקל שניהם והג'יאופוליס די קרובים, אבל ממילא המשקל לא מורגש. בכל אופן הסיטי מאד יציב בבינעירוני. מציע לך לעשות רכיבות מבחן שיתנו לך תשובה סופית.
בתקציב שלך לדעתי לא ייכנסו כלים חדשים ולא יהיה פשוט למצוא בברלי או ג'יאופוליס משומשים, גם את זה צריך להביא בחשבון.
לדעתי את צודקת לגבי ה-250 - הרבה יותר הגיוניים מה-125 עם רזרבות מספיקות בבינעירוני וגם יכולת לטייל למרחקים בלי בעיה.

danadas
13-12-2011, 08:49
תודה רבה לכולם :)

קבעתי נסיעות מבחן על XCITY ו- GEO (והדגם החדש של HD. מספרים שאפילו המושב נהיה נוח).
חווית הרכיבה היא זו שתקבע!

דרך אגב עכשיו מתחלפת לה שנה קלנדרית, וכל הסוכניות שלא הספיקו למכור מודלים 2011 ונשאר להם במלאי מציעות הנחות למי שיעזור להם לטפל בבעיה. לתשומת לב מי ששקל כלי חדש ו-2000-3000 ש"ח יעשו לו את ההבדל.

לגבי עלויות רכישה- לי נראה שעל עלויות הרכישה הנמוכות יותר של 125 משלמים בירידת ערך הרבה יותר גבוהה מזו שהייתה ל-250 באותו פרק זמן, לא? למעשה 125 יותר משתלם במחירים מוחלטים (זול יותר) ו-250 יותר משתלם באחוזים (שומר על ערך לאורך זמן יותר ארוך).
הגיוני?
ולא לשכוח של-250 יש ערך מוסף- הוא יאפשר לנו (חברה שלי ואני) לטייל קצת בסביבה בכיף (מה שלא הרגיש כל כך טוב על 125).

עוד קצת ויהיה לי קטנוע חדש ! ! !

sefee88
13-12-2011, 09:52
בעזרת ה'!
תעדכני אותנו...

danadas
16-12-2011, 13:01
אז...

חזרתי עכשיו מנסיעות מבחן על ה- XCITY ןעל GEO-RS.
אם להיות כנה, ממש קיוויתי שה- XCITY ימצא חן בעיני יותר, ואת ה- GEO בחנתי בעיקר בשביל רפרנס.

קודם כל, שניהם הרבה יותר חזקים מה- HD הפצוע שלי, מה שהרגשתי הרבה יותר בחדות כשעליתי עליו בתום נסיעות המבחן.
חוץ מזה, הרגשתי הרבה יותר התחשבות מבחינת המכוניות על הכביש כשהייתי על הקטנועים הגדוליפם יותר, לעומת ה- HD שלי. משעשע.

עכשיו להתרשמויות רציניות יותר-
GEO RS 300
מבחינת איכות הנהיגה, ה-GEO כלי פצצה.
הוא נוח לתמרון, מגיב מיד לכל גחמה. מאיץ ובולם בלי בעיה, ומספיק רזה בשביל להשתחל בין מכוניות.
מבאסים בו שלושה דברים: המושב קשיח מאוד, טווח הראיה במראות היה פחות טוב לעומת ה- HD וה- XCITY, הגעתי לרצפה רק עם חצי כרית של כף הרגל כששתי הרגליים על הרצפה, והייתי מעדיפה את כל הכרית.

XCITY 250
הבלמים מגיבים היטב, והגז מגיב טוב מאוד מאוד כשהמצערת משוכה עד הסוף. הפריע לי, והמוכר אמר שזה ככה תמיד, וגם מהביקורת עליו בפול גז זה עולה, שכשלא משכתי את המצערת עד הסוף הרגשתי מעין גמגום בתחילת הנסיעה. אני לא יודעת לאיזה אלמנט מכני לשייך את זה, אבל כאילו לקח כמה שניות להילוך להכנס, או הרצועה לא הייתה סגורה על עצמה.
נראה לי שבנסיעה עירונית פקוקה זה חיסרון עוד יותר גדול, כי לא כדאי למשוך מצערת יותר מדי בכאלה מצבים, במיוחד שכל נגיעה גוררת תגובה (בניגוד ל- HD בו יש למצערת טווח שגורר רק רעש מנוע ולא תנועה).
לא אהבתי את מגן הרוח בכלל- מצד אחד הוא מפריע לשדה הראיה, מצד שני הרוח הגיעה לי בדיוק לעיניים, וגרמה לדפיקות בקסדה. ניחא, אפשר להוריד אותו.
אהבתי מאוד את המראות, הגובה היה לי טוב, והמושב היה נוח.

בקיצור, אהבתי יותר את ה- GEO.

***דיסקליימר: על ה- GEO רכבתי אחרי ה- XCITY, ואולי צריך לייחס חלק מההנאה לכך שב- XCITY הייתי צריכה להתרגל לנפח מנוע כפול ממה שיש לי, וכשהגעתי ל- GEO כבר הייתי 'מורגלת'.***

בקנייה ההבדל במחיר יהיה 2000 ש"ח (ה-GEO יקר יותר, כמובן), ואולי ע

ם קצת מזל אצליח להוריד עוד קצת.
איך שלא יהיה ההפרש בינהם הוא בדיוק ההבדל בין עלות חודשית שאפשר לבלוע לעלות חודשית שעלולה
לחנוק בחודשים מסויימים, ולא משאירה הרבה כסף פנוי להוצאות בלתי מתוכננות (או כאלה שארצה לתכנן), בטווח של החצי שנה הקרובה לפחות.
חישוב העלויות לוקח בחשבון גם ביטוח גבוה יותר, אגב, מישהו יכול להגיד לי מה בערך ההפרש? לא מצאתי באינטרנט, וסוכני ביטוח מתחמקים מלהגיד לי מספרים מפורשים...

עם ההפרשים האלה מבחינת הוצאה כספית, אי אפשר שלא להתייחס לכך שה- GEO הוא יותר ממה שאני צריכה. זה לא אותו הדבר כמו יותר ממה שאני רוצה, או יותר ממה שהיה מסב לי הנאה, אבל בהחלט יותר ממה שאני צריכה. זה הטרייד אוף, וקשה לי להחליט מה יותר חשוב.

מה אתם חושבים שכדאי לי לעשות/ מה אתם הייתם עושים?

דרך אגב: תמונות של תוצרי השריפה
.30000000000000002

uriar
16-12-2011, 14:06
דרך אגב עכשיו מתחלפת לה שנה קלנדרית, וכל הסוכניות שלא הספיקו למכור מודלים 2011 ונשאר להם במלאי מציעות הנחות למי שיעזור להם לטפל בבעיה.
קחי לתשומת ליבך שבעוד שבועיים הכלים האלו יהיו יד שנייה ויימכרו במחיר תואם. זאת אומרת שתוכלי לקנות כלי יד שנייה עם אפס קילומטר.

danadas
16-12-2011, 14:28
קחי לתשומת ליבך שבעוד שבועיים הכלים האלו יהיו יד שנייה ויימכרו במחיר תואם. זאת אומרת שתוכלי לקנות כלי יד שנייה עם אפס קילומטר.

אז זהו, שקצת טעיתי בהבנה הראשונית שלי ובמה שכתבתי פה:
הם לא עוברים להיות יד שניה אוטומטית בסוף שנה קלנדרית, אלא שנה מהיום שייבאו אותם.
כלומר, אם כלי הגיע לארץ במאי 2011, יצטרכו לרשום לו יד רק במאי 2012.

ל- GEO כבר רשמו יד אחת, ולכן אני מקבלת אותו במחיר מוזל (לכן הוא יעלה לי רק 2000 יותר מה- XCITY).

ל- XCITY בסוכנות שדברתי איתה יש עוד כמה חודשים לפני שרושמים לו יד, ואף אחד לא יעשה לי הנחה עליו.
המוכר גם אמר שזה כלי נמכר מאוד בשנה האחרונה, ולכן לא סביר שאני אמצא אחד כזה שרשומה לו יד...

Paz
17-12-2011, 12:14
חישוב העלויות לוקח בחשבון גם ביטוח גבוה יותר, אגב, מישהו יכול להגיד לי מה בערך ההפרש? לא מצאתי באינטרנט, וסוכני ביטוח מתחמקים מלהגיד לי מספרים מפורשים...

תבדקי במחשבון הביטוח של הפול : http://ozar.mof.gov.il/hon/2001/insurance/car.asp
אם יתאים לך מבחינת ביטוח אז הייתי ממליץ לבדוק עוד כלים מקטגוריית ה -300 , הפיאג'ו בבוורלי וההונדה SH .
למה שללת את ה XMAX ? אני משוחד אבל לא הייתי שולל במקומך...

בהצלחה!

DuDsAn
17-12-2011, 18:02
ה GEO הוא מנוע 300 לא? הביטח שלו יקר יותר מה XCITY קחי את זה גם כחישוב :)

Decktor
17-12-2011, 19:39
מנסיון אישי ה XCITY שהיה לי עבר אצלי חיים מאוד מעניינים של 23,000 ק"מ בעשרה חודשים (חלק לא קטן בטיולים משותפים עם DuDsAn משם רוב הידע שלו על ה XCITY)
הקטנוע הזה הביא אותי לחרמון ולאילת, עשיתי איתו את נס הרים ואת סדום ערד ואכל את הכל.
מה שכן אני מבין מה את אומרת על ההשהייה בגז, אישית החלפתי את הוריאטור לאחד של פוליני, מה ששיפר את זה בצורה משמעותית ונתן כוח בעליות.

danadas
17-12-2011, 20:01
לפז- פסלתי XMAX כי אין לו גלגלים גדולים, וזה שיקול מאוד משמעותי בשבילי, אם כי שקלתי אותו קצת לפני שפסלתי סופית :)

דודסאן- ה- GEO אכן 300, אבל בזכות מחשבון הביטוח שפז לינקק אליו, גיליתי שהעסקה עם ה- GEO תעלה בערך 200 שקל חיותר לחודש. אני עדיין קצת בהתלבטות לגבי זה, יכול להיות שאלה - 200 ש"ח שעושים את ההבדל, אבל גם יכול להיות שלא...:ממממ:

דקטור- אתה זוכר כמה עלה הוריאטור של פליני? יש סיכוי שזה יותר משתלם ללכת על ה-XCITY ולהחליף?;)
(החלטתי לתת ל- XCITYניסיון נוסף, אז קבעתי עוד נסיעת מבחן)

באופן כללי, זה בכל זאת קצת מטריד שעם ה- GEO הגעתי לרצפה רק עם קצות האצבעות (שתי רגליים על הרצפה). אבל זה קרה לי גם ה- HD ואז הסתדר (או שלמדתי לשבת עליו נכון, או שהספוג התרכך בהתאם לטוסיק שלי). חושבים שזה יסתדר גם עם ה- GEO?

MitSi
17-12-2011, 20:46
איך יכול להיות שה-SH300 לא עלה פה אבל איזה פיג'ו עלום כן?

"ה-SH300 מציע שילוב נדיר, כמעט בלתי-קיים, של עוצמת מנוע (כ-27 כ"ס), ממדים קומפקטיים, כושר תמרון יוצא דופן, בלמים מצוינים (עם מערכת משולבת) ומיתלים יעילים במיוחד." - טל"ש ז"ל

מבחן דרכים (http://www.doogri.co.il/MainSite/ContentInfoTest.aspx?ContentID=546)

מהר נסיעת מבחן :)

DuDsAn
17-12-2011, 20:55
לפז- פסלתי XMAX כי אין לו גלגלים גדולים, וזה שיקול מאוד משמעותי בשבילי, אם כי שקלתי אותו קצת לפני שפסלתי סופית :)

דודסאן- ה- GEO אכן 300, אבל בזכות מחשבון הביטוח שפז לינקק אליו, גיליתי שהעסקה עם ה- GEO תעלה בערך 200 שקל חיותר לחודש. אני עדיין קצת בהתלבטות לגבי זה, יכול להיות שאלה - 200 ש"ח שעושים את ההבדל, אבל גם יכול להיות שלא...:ממממ:

דקטור- אתה זוכר כמה עלה הוריאטור של פליני? יש סיכוי שזה יותר משתלם ללכת על ה-XCITY ולהחליף?;)
(החלטתי לתת ל- XCITYניסיון נוסף, אז קבעתי עוד נסיעת מבחן)

באופן כללי, זה בכל זאת קצת מטריד שעם ה- GEO הגעתי לרצפה רק עם קצות האצבעות (שתי רגליים על הרצפה). אבל זה קרה לי גם ה- HD ואז הסתדר (או שלמדתי לשבת עליו נכון, או שהספוג התרכך בהתאם לטוסיק שלי). חושבים שזה יסתדר גם עם ה- GEO?

קחי בחשבון גם אתה החברה ממנה את קונה... אני לא יודע כמה מוסכים עובדים עם חלקים לGEO לעומת כמה מוסכים עובדים עם חלקים ל XCITY....
כמדומני פגו לא חזקה בארץ בתחום הדו גלגלי , צריך לזכור שזהו כלי שתחיי איתו יום יום שזה אומר טיפולים חלפים בלאי וכדומה .

amitz
17-12-2011, 21:31
מה קורה שכנה, אני עם האקסמקס השרוף מאותה חלקת כביש מקוללת ;) אם את צריכה עצה דברי איתי.

danadas
17-12-2011, 21:49
מה קורה שכנה, אני עם האקסמקס השרוף מאותה חלקת כביש מקוללת ;) אם את צריכה עצה דברי איתי.
היי, מה קורה? קנית בסוף את האופנוע שהתכוונת?
ת'כלס אשמח לכל עזרה, איך אני משיגה אותך?

דודסאן- נקודה חשובה מאוד! איך אני מגלה כמה מוסכים עובדים עם פיג'ו?

מיצי- הפג'ו העלום עלה כי הוא חדש במחיר הזדמנות, אני לא חושבת שאני יכולה להרשות לעצמי SH (כנ"ל לגבי בברלי שעלה בשרשור), החדש בתשלומים ללא ריבית, הלוואה למשומש זה עם ריבית, כך שבשורה התחתונה בשביל לשלם קצת פחות אני מקבלת הרבה פחות.
כל כך הרבה גורמים לשכלל..

DuDsAn
17-12-2011, 22:11

מיצי- הפג'ו העלום עלה כי הוא חדש במחיר הזדמנות, אני לא חושבת שאני יכולה להרשות לעצמי SH (כנ"ל לגבי בברלי שעלה בשרשור), החדש בתשלומים ללא ריבית, הלוואה למשומש זה עם ריבית, כך שבשורה התחתונה בשביל לשלם קצת פחות אני מקבלת הרבה פחות.

בתאכלס אין רשימה... לפי דעתי רוב קטנועי הפגו מטפלים מול היבואן עצמו בעוד ל XCITY יש מגוון רחב של מוסכים אשר מטפלים בו.
תבדקי עם המוסך שהיית הולכת אילו עד היום (במידה ואת מרוצה ממנו) ושאלי אותו האם הוא מטפל בקטנועי פגו והאם יש חלקים בשוטף .

amitz
17-12-2011, 23:57

אכן קניתי, הוא נמצא בשכונה מכוסה בכיסוי כסף :) שלחי לי הודעה פרטית יש לי קצת טיפים בשבילך.

פלג הגדול
18-12-2011, 19:12
חשבת על סאן-יאנג סיטיקום 300 ?

Paz
18-12-2011, 20:23
חשבת על סאן-יאנג סיטיקום 300 ?

לא נמכר מזמן, היה כשלון של מטרו.

MitSi
18-12-2011, 21:38
לדעתי שנתונים 2009-2010 נכנסים לך בתקציב ועדיף משומש איכותי מכלי חדש ופחות איכותי (מניסיון).

danadas
18-12-2011, 21:58
לדעתי שנתונים 2009-2010 נכנסים לך בתקציב ועדיף משומש איכותי מכלי חדש ופחות איכותי (מניסיון).

יש נקודה חשובה במה שאתה אומר, ואני כמובן אעשה את החישובים המתאימים ואשקול הכל :)

MitSi
18-12-2011, 22:38
קחי את הזמן, כך או כך אני בטוח שאת הכלי שתקני תאהבי כאילו הוא הכי טוב בעולם :smoke:

AmericanGuy
19-12-2011, 18:58
לא נמכר מזמן, היה כשלון של מטרו.
כישלון של מטרו ורווח של הלקוח.
בסביבות 8-9 אלף אפשר למצוא כלים משנתון 2008-2009
ואל תבלבלו את המוח עם מחירי ביטוח יקרים, נכון, תשלמו עוד כמה מאות שקלים בשנה,
אבל תרכבו על קטנוע 300 סמ"ק במחיר של דיוק 125.

L1ron
19-12-2011, 19:12
קימקו DOWNTOWN קטנוע עם גלגלים גדולים ,וקטנוע מצויין..
אבל הוא די כבד באזור ה185 ק"ג .
יש גם את הג'וירייד 200 שהוא נוח מאוד נוח בהרכבה..(אבל הגלגלים שלו לא כאלה גדולים

THE STRIKER
20-12-2011, 00:14
רק X-CITY לכי עליו כבר, לא נראה לי שיש יותר מדי מה להתלבט, זה מה שאני הייתי עושה.

danadas
20-12-2011, 08:28
הייתי אתמול בעופר אבניר, והם הציעו לי בברלי 300, שנת 2011, מיד ראשונה.
2000 קילומטראז', ב- 19,500.
המחירון הוא 25,000.

נשמע דיל חלומי, אבל הם לא אומרים למה הם מוכרים אותו ב- 5,500 מתחת למחירון, ואני פוחדת מהקאצ'.

Paz
20-12-2011, 08:36
הייתי אתמול בעופר אבניר, והם הציעו לי בברלי 300, שנת 2011, מיד ראשונה.
2000 קילומטראז', ב- 19,500.
המחירון הוא 25,000.

נשמע דיל חלומי, אבל הם לא אומרים למה הם מוכרים אותו ב- 5,500 מתחת למחירון, ואני פוחדת מהקאצ'.

" הקאץ'" הוא שזה סוף שנה, שאין שוק לדו"ג ולדגמים כאלה בכלל, בקשר לתקינות הכלי אין לך מה לדאוג, הוא באחריות.
נשמע טוב.

פלג הגדול
20-12-2011, 09:19
הבברלי יהיה סבבה ככלי חדש אבל תאכלי ממנו קש בשנה השנייה.

danadas
20-12-2011, 09:42
הבברלי יהיה סבבה ככלי חדש אבל תאכלי ממנו קש בשנה השנייה.

למה?